Announcing partnership with GameSir! – Oznamujeme partnerství s GameSir!

Sticky Posted by Pan Perníček 15. 3. 2021 in Sponzorovaný príspevok

Dear gamers, visitors and friends,

GameSir is relatively new brand in the segment of gaming hardware. NecroRaisers are pleased to announce the partnership with GameSir company. Each esport team typically honors such cooperation and NecroRaisers is not an exception.

In the future weeks, players of NecroRaisers team will receive keyboards and other GameSir hardware and bring you the information about the experience with this hardware.

Of course, the skill is required to be professional gamer. However, just skill is not enough. Computer game players needs quality hardware, seats and much more to have good results. GameSir brand focuses on quality hardware for gamers.

There is a lot of brands on the gaming hardware market, however, GameSir focuses strictly on gaming hardware and software. This allows to GameSir company to provide astonishing experience to its customers. Low latencies, great mechanical feedback and the innovative design make the GameSir’s product portfolio absolutely unique.

In the GameSir’s portfolio, you can find keyboards (of course), but also controllers for mobile gaming or other useful gadgets and accessories improving the player’s experience. For very good prices. GameSir uses following slogan: Gaming is Winning.™ To extend this idea, we would like to add following sentence “The skill is situation when luck becomes regular.” We believe, that GameSir’s products help gamers across the world to improve their skills. NecroRaisers won’t be an exception.


Vážení hráči, návštěvníci webu a přátelé,

GameSir je relativně nová značka v segmentu herního hardwaru. Klubu NecroRaisers je ctí oznámit navázání partnerství se společností GameSir. Každý esportový klub si váží takové spolupráce a NecroRaisers nejsou výjimkou.

V nadcházejících týdnech hráči NecroRaisers obdrží klávesnice a další HW GameSir, aby Vám mohli přinést vlastní zkušenost s těmito zařízeními.

Samozřejmě, k profesionálnímu hranu je potřeba skill. Nicméně, to není vše. Profesionální hráči potřebují kvalitní hardware, sezení a mnoho dalšího k dosažení dobrých výsledků. GameSir je značka, která se zaměřuje na kvalitní hardware pro hráče.

Na trhu je mnoho značek a různých firem vyrábějících hardware pro hráče, nicméně, GameSir se zaměřuje specificky na zařízení, příslušenství a software pro hráče. Toto poskytuje udivující zkušenost jejím zákazníkům. Rychlá komunikace se základními komponentami počítače, výborná mechanická odezva a inovativní design dělají portfolio značky GameSir unikátní.

V seznamu výrobků této značky najdete klávesnice (samozřejmě), ale také ovladače pro mobilní hraní a mnoho dalších užitečných vychytávek a příslušenství vylepšujících hráčskou zkušenost. A to za dobré ceny.

Slogan Gaming is Winning.™ je této značce vlastní. Dovolíme si doplnit k tomuto sloganu naši vlastní myšlenku za NecroRaisers: “The skill is situation when luck becomes regular.” A právě hardware GameSir pomáhá mnoha hráčům po celém světě zlepšovat jejich schopnosti. NecroRaisers nebudou výjimkou.

Write a Reply or Comment