Na slovíčko s molotovym expertom filispinom

Posted by Yami 4. 10. 2020 in ROZHOVOR

Zdravíme NR fans! Prinášame Vám rozhovor s predposledným členom PUBG sekcie, Filipom “filispin” Šimekom.

Ahoj filispin. Predstav sa nám kto si a čo robíš v reálnom živote.  
“Ahoj, jmenuji se Filip Šimek, je mi 19 let a pocházím z Náchoda. Momentálně studuji 4. ročník gymnázia. PUBG hraji od roku 2017.”

Čím ťa zaujala hra PUBG a kto ťa k tomu priviedol? 
“K PUBG jsem se dostal asi jako většina českých hráčů a to přes Maziho stream. Na hře mě zaujala hlavně míra realističnosti oproti ostatním kompetitivním hrám.”

Hrať PUBG si sa naučil sám, s kamarátmi alebo si sledoval nejakého streamera?
“Ze začátku jsem hrál hodně sola nebo dua s kamarádem. Nejvíce jsem se naučil od streamera WackyJacky101, který dělá i detailní videa o mechanikách hry.”

Máš nejakú špecifickú úlohu vo vašom tíme alebo improvizujete podľa situácie?   
“Kromě callera žádné vyloženě role v týmu určené nemáme, všichni bychom měli tak nějak být schopní dělat vše, ale snažím se hodně scoutit a hlídat nám záda.”

Keďže s chlapcami tráviš nejaký ten čas, máš s nimi dobre vzťahy? Poznáš sa s niekým aj osobne?
“Vztahy máme relativně dobré, hlavně kvůli tomu, že se už známe dlouho. Samozřejmě, že se občas pohádáme, ale vzhledem k tomu, že spolu hrajeme ve stejné sestavě už od března, tak se tomu občas vyhnou nedá. Osobně jsem se viděl jen s Werzicem a to minulý rok na PZCH. Mrzí mě, že se nepotkáme alepsoň na letošním MČR.”

Každý týždeň hráte turnaj. Vedel by si zhodnotiť ako sa Vám darí?
“V PUBG je velice těžké mít konzistentní výsledky, takže je nejhorší se smířit s tím, že jednou skončíme v top 3 a příští turnaj klidně na posledním místě a to i třeba proti výrazně horším týmům. Průměrné výsledký si myslím máme relativně dobré, vzhledem k tomu, že i přesto, že jsme první měsíc  nehráli, tak se držíme mezi top 6 a top 8 v MČR tabulce.”

Počula som, že si na jednom turnaji upálil seba aj svojho spoluhráča. Aký to bol pocit?
“Málem jsem rozmlátil klávesnici.”

Prečo si sa rozhodol pre profesionálne hranie? Máš v pláne sa tomu venovať aj do budúcna?
“Pod profesiálním hráčem si představím hráče, který hraje za peníze, proto se za profesionálního hráče sám úplmě nepovažuji. K hraní turnajů jsem se dostal, tak že jsem po 2 měsících hraní s kamarádem vyzkoušel Mazim pořádaný solo turnaj a umístil jsem se na 5. místě, tak jsem si řekl, že asi nejsem úplně marný a začal jsem si hledat tým.

Po MČR do budoucna zatím žádné plány nemám, protože příští rok maturuji a chtěl bych jít na vysokou školu, takže na hraní nebudu mít už tolik času. Také kvůli tomu, že minimálně v Čechách PUBG pomalu upadá. Jednou za čas si nějaký turnaj asi ještě zahraji a pokud by byla nějaká zajímává příležitost třeba i v jiné hře, tak bych o tom přemýšlel.”

Aké rady by si dal ľudom, ktorý nikdy nehrali tento typ hry, ale chceli by začať hrať PUBG?
“Doporučil bych zahrát si alespoň pár her s někým kdo hru už nějakou dobu hraje, jinak budou asi ztracení.”

Čo by si poradil aktívnym hráčom, ktorí by mali záujem sa tomu začať venovať profesionálne?
“Hlavní je hrát spíše scrimy a turnaje místo rankedů, protože tak se získá mnohonásobně více zkušeností.”

Hrávaš aj iné hry, poprípade máš nejaké aktivity v reálnom živote?
“Jiné hry již skoro nehraji, občas něco pro zábavu s kamarády. Ve volném čase se věnuji psovi nebo jdu třeba na kolo. Pro uvolnění, například po turnaji, skládám a barvím Warhammer modely.”

Ďakujem za rozhovor. Prajem tebe a celému tímu veľa úspechov ^^. 
“Také děkuji.”

Taktiež ďakujem všetkým čitateľom. Nakoniec sme si nechali kapitána PUBG sekcie. Pokiaľ chcete sledovať čerstvé novinky dajte like na náš fb ^^.

Write a Reply or Comment