Predstavenie novej sekcie VALORANT

Posted by Yami 21. 8. 2020 in ROZHOVOR

Predstavujeme Vám novo zostavení tím Valorantu. Kapitánom tímu je 23 ročný Martin “drapzz” Mrázek. Bývalý hráč CS:GO. Ďalší členovia tímu sú Jiří “hrbi” Hrbáč a David “DeRR” Šimoník, ktorí sa s kapitánom poznajú cez spoločné hranie CS:GO a Rainbow Six Siege. Neskôr sa k ním pridal Jan “Overak” Pohořelský, s ktorým vytvorili stabilné jadro. Posledným členom je aktuálne Lukáš “smoggy.” Lachnit, s ktorý je najčerstvejším hráčom v zostave. Oslovili sme kapitána tímu s pár otázkami.

Keďže ste sa dostali pod našu organizáciu, máte nejaké ciele, ktoré chcete dosiahnuť?
“Naším cílem je dosahovat dlouhodobě stabilních výsledků bez nějakých výkyvů. Pokud bych to měl konkretizovat, asi mě napadá umisťovat se na předních příčkách naší scény. K tomu samozřejmě patří i přidat nějaké ty výhry či dobrá umístění na LAN akcích. Chtěli bychom se okrajově zkusit prosadit i na evropské scéně a nezůstávat čistě na domácím písečku.”

Hrávate momentálne nejaké turnaje? Chceli by ste sa niekam kvalifikovať?
“Minulý víkend oficiálně skončilo GRUNEX MASTERS | GRAND FINÁLE, do kterého postupovalo 16 cz/sk týmů dle bodů které mohli týmy urvat v předcházejících částech ligy, počínaje STAGE I až do poslední STAGE V.”

“My jako tým jsme odehráli pouze STAGE IV a STAGE V do kterých jsme se museli 2x kvalifikovat což se nám podařilo. V mezičase se odehrávali nějaké organizační změny týkající se aktivní sestavy.”

“Jsem tedy rád, že se nám podařilo nasbírat dostatek bodů na to, abychom si mohli o víkendu zahrát i zmíněné GRAND FINÁLE. Ve kterém jsme sice skončili bez postupu do playoff ale i tak vnímám celé naše krátké působení v této Grunex lize jako dobrou a důležitou zkušenost na které se dá stavět dále.”
“Do budoucna bychom si chtěli ligu určitě zopakovat s lepšími výsledky.”

GRUNEX MASTERS je Česko-slovenská liga. Máte ambície aj na zahraničné turnaje?
“Primární je pro nás domácí scéna, nicméně co se týče zahraniční scény, tak se chceme také zúčastňovat pro začátek online evropských turnajů. Pokud by se nám podařilo kvalifikovat na nějakou zahraniční LAN akci, určitě bychom neváhali a rádi se tam podívali.”

Máte nejaký tréningový plán podľa ktorého trénujete?
“Co se týče tréninku, tak jako asi téměř u každého týmu se i náš trénink skládá z nějaké individuální a týmové části. Do individuální části patří hraní practice módu, či nově přidaného DM módu. Zkrátka co klůkům nejvíce vyhovuje a na co se cítí, to jsi jdou odtrénovat. Nechci, abychom si striktně a povinně lajnovali kolik hodin musíme denně strávit např. na DM. V tomhle je to individuální.”

“Týmový trénink byl zatím řešen hraním scrim zápasů s ostatními týmy, popřípadě hraním nějakého menšího evropského online turnaje. Částečně do tréninku zahrnujeme i ranked zápasy, ve kterých se nám spíše jedná o to zlepšovat týmovou komunikaci.”

“Ne vždy je možné časově trénovat tolik jako bychom chtěli, většina z nás jsme pracující či studující ale snažíme se tomu dávat maximum.”

“V každém případě chceme v nadcházejících týdnech, až se nám všichni hráči vrátí z letních dovolených, začít maximálně trénovat a focusovat se na nadcházející turnaje a ligy a pokud možno uspořádat bootcamp.”

Aký je tvoj názor na Valorant? Má podľa teba ta hra potenciál?
“Podle mě určitě. Hra se hodně inspiruje CSkem jako již dlouhotrvajícím světovým fenoménem a zapracovává do sebe částečně prvky z jiných her jako je např. Overwatch.”

“Myslím, že i díky tomuto čím dál tím více lidí přichází na chuť Valorantu, protože je to něco nového.”

“Všiml jsem si také, že ve světě více a více bývalých pro hráčů např. z csgo, začíná hrát Valorant ať už individuálně či za týmy a snaží se opět prosadit v rámci nové scény a komunity. Jsem za to rád, protože jde vidět, že Valorant opravdu dokáže zaujmout a na to že je to pár měsíců stará hra, tak má obrovský potenciál a finanční zázemí Riot Games tomu jen napomáhá.”

Mal by si nejaké rady pre začiatočníkov, ktorí by chceli začať hrať Valorant?
“V první řadě chci podotknout, že se nepovažuju za žádného profesionálního hráče takže čistě subjektivně spíše v rámci dlouholeté praxe hráče bych asi řekl, že pokud chce člověk hrát dobře musí tomu obětovat ten čas. Bez toho to nejde a podle mě to tak funguje i v životě ať už se člověk věnuje práci nebo svému koníčku.”

“Takže pokud do něčeho svou energii vložíte musí se Vám zákonitě vrátit zpátky. Jsou lepší období kdy se Vám daří a jsou horší kdy máte chuť z vteřiny na vteřinu přestat hrát.”

“Nejdůležitější je podle mě se tomu nepoddat a pokračovat dále, objevovat své chyby a snažit se je odstranit nebo minimalizovat. Co se týče hraní, nikdy není na škodu se inspirovat od lidí kteří jsou na lepší úrovni než vy ať už je to stream nebo sledování profesionálních zápasů.”

Aké máte vzťahy medzi sebou v tíme?
“Vztahy jsou pro začínající tým vždy těžké. Sestavit tým pěti lidí kteří mají mezi sebou fungovat a komunikovat tak, aby to bylo vše v pořádku a šlapalo to, je velmi složité. Nějaké rozepře nebo chybné předání infa ve hře k tomu vývoji patří. Nejdůležitější ale je si to po hře mezi s sebou v klidu vyříkat a do budoucích her problém odstranit nebo změnit přístup.”

“Myslím, že se nám to v týmu zatím daří a mentalita se postupnými kroky zlepšuje. Je to věc kterou zároveň nejde nikoho přímo naučit. Každý musí začít u sebe a uvědomit si, jak se chce nebo nechce chovat.”

“Momentálně máme tedy vztahy dobré ale prostor na zlepšení tam je. Věřím, že máme nakročeno správným směrem a pokud na tom zapracujeme budeme tam kde chceme.”

Snažíš sa v osobnom živote vyvážiť hranie nejakou inou činnosťou?
“Poníženě se přiznám, že kromě toho že pracuju, tak se momentálně snažím maximálně věnovat týmu a hře. Od dětství jsem hrál 7 let lední hokej a na střední škole ještě dělal Brazilské Jiu Jitsu.”

“Sem tam si člověk udělá nějaký ten výlet po horách ale v poslední době toho moc nebylo. Přišel jsem na to že cvičení např. v posilovně mě nebaví, proto bych se chtěl začít věnovat ve volných chvílích alespoň cyklistice o které vím, že mě bavila. Otázkou je, kdy se k tomu dokopu.”

Write a Reply or Comment