Rozhovor s Honzou „tuning“ Trpišovským, hráčem Hearthstone

Posted by Pan Perníček 21. 6. 2021 in ROZHOVOR

Ahoj Honzo, představíš se nám a sdělíš, jakou hru hraješ?

Ahoj, jsem Honza Trpišovský, můžete mě znát pod přezdívkou „Tuning“. Reprezentuji tým NecroRaisers ve hře Hearthstone. Je mi 23 let, bydlím kousek od Mladé Boleslavi a chodím na vysokou školu. Hearthstone hraji zhruba 5 let, na kompetitivní scéně této hry působím 3 roky.               

Je nějaký úspěch na kompetitivní scéně, který bys chtěl zmínit? V Hearthstone nebo i jakékoliv jiné hře.

Soutěžně jsem se věnoval pouze Hearthstone. Za svůj největší úspěch považuji 2. místo ve finále v loňské vysokoškolské lize. Hrálo se dlouhodobě přes celý semestr.

Na jednom švýcarském turnaji se mi podařilo dostat do play-off (do top 16). Na české scéně se mi také podařilo dostat do měsíčního finále organizovaného Playzone.

Je něco, čeho si v budoucnosti přeješ dosáhnout?

Stoprocentně. Soustředím se především na českou scénu, chci se dostat na MČR a pokud možno, tak jej samozřejmě vyhrát. Další logický krok po tomto cíli je podle mě zahraniční scéna.

Hearthstone může být hra poměrně náročná na finance, pokud se v ní chceš prosadit. Dáváš do hry vlastní prostředky? Kolik jsi do hry přibližně vložil?

Já jsem Hearthstone hrál dříve jako free to play hráč. Fungoval jsem tak, že jsem několik měsíců šetřil goldy (herní měnu) a z toho jsem si koupil dostupný počet balíčků a podle toho, jaké karty mi padly, jsem hrál.

Do Hearthstone dávám prostředky především poslední rok, jde o jednotky tisíc korun, něco jsem dal sám, něco mi přispěl klub.

Jak hodnotíš NecroRaisers, je něco, co bys zlepšil?

Obecně jsem spokojený. Komunikace funguje, podpora je.

Myslíš, že můžeš vyhrát MČR?

Letos ještě nebyla zahájena sezóna, takže primární otázkou je spíš, jestli MČR letos nebo příští rok v Hearthstone bude.

Dovedeš si představit, že bys hrál ještě jinou hru na profi úrovni?

Dřív jsem hrál Overwatch, v tom bych mohl fungovat, ale naše CZ/SK scéna je v této hře příliš malá. Poslední dobou hraji ještě CS:GO, ale to je pro mě spíš relaxace, zábava.

Kolik času strávíš hraním Hearthstone?

Přibližně je to 20 hodin týdně. Někdy více, někdy méně. Záleží na tom, jestli hraješ na místo ve světovém žebříčku nebo se soustředíš na turnaje.

Máš nějakou vlastní taktiku?

Mám svůj styl hraní, tak bych to asi nazval. Osobně řadím hráče do 3 základních skupin, kteří hrají:

  • Control decky
  • Aggro decky
  • Tempo decky


Sám mám rád tempo balíčky. Hry jsou poměrně rychlé, potřebuješ umět předvídat, znát svůj i soupeřův deck. Tento styl hraní si musíš propočítat, jinak ti rychle dojdou karty. Nejradši mám balíčky Warrior, Roguna a Demon Hunter.

Je něco, co bys změnil na samotné hře?

Celá scéna volá po tom, aby se opravil klient. Často padá hra a bývá problém s aktualizací klienta, kdy např. na turnaji mají hráči různé verze a pak se jim nedaří se připojit do zápasu. Pak provedou aktualizaci na stejnou verzi a stejně se občas nedaří propojit hráče.

Můžeš českou esportovou scénu pochválit za něco konkrétního a je naopak něco co bys zlepšil?

Tuhle sezónu se těžko hledá místo pro chválu, protože není ani Cool liga a MČR sezóna v Hearthstone a třeba také Topgaming ještě neoznámil, jak to s Hearthstone bude.

Loňské MČR bylo ale moc fajn, byly sice nějaké drobné obtíže se zvukem u streamování, ale obecně se event vydařil. Měl dobrou organizaci a i casteři (komentátoři) byli fajn.

Důležité je zmínit, že česká Hearthstone komunita není vůbec toxická, téměř všichni se navzájem podporují a za to jsem moc rád.

Díky moc za rozhovor.

Write a Reply or Comment