Legenda CoD scény Jirka “waaKy” Vančura

Posted by Yami 14. 9. 2020 in ROZHOVOR

Ahojte NecroRaisers fanúšikovia. Pripravili sme si pre Vás sériu rozhovorov, ktoré sa budú venovať našej PUBG sekcii . Dnes sme pre Vás vyspovedali “Legendu” CoD scény Jiřího “waaKy” Vančuru, ktorý sa pripojil k teamu začiatkom roka 2020.

Ahoj waaKy, vedel by si sa nejako predstaviť?
“Zdravím, jmenuji se Jiří Vančura, je mi 27 let, pocházím z Prahy a již dělší dobu se věnuji eSportu, od roku 2004 převážně CoD 1, později okolo roku 2010 CoD 4 a momentálně hraji PUBG za tým NecroRaisers.”

Ako si sa vlastne dostal k hre PUBG? Priviedol ta k tomu niekto?
“K PUBG mě přivedli moji kamarádi vystupující pod přezdívkami mana90, b.sakul a také v neposlední řadě Werzic, se kterým mimochodem právě hraji v týmu. Ze začátku se mi hra vůbec nelíbila, nelíbila se mi grafika, movement, ani střílení. Nicméně tím, jak ji kluci hráli od rána do večera a já jejich hraní poslouchal prakticky nepřetržitě na TeamSpeaku, to jakýmsi způsobem do mne dostali a já jsem na to tedy po delším přemlouvání kývl. Takže jsem si hru koupil s tím, že ji asi s největší pravděpodobností hned refundnu. Začali jsme tedy hrát a postupem času mě tato hra začala celkem dost bavit a to tak, že jsem ji hrál kolikrát i celý den.”

Vyskúšal si niekedy PUBG MOBILE alebo si zástancom PC verzie?
“Pubg mobile mě nikdy moc nelákalo, já jsem spíše zastáncem PC verze, jelikož počítač používám od mala. Nicméně nechci říkat, že PUBG mobile je kravina, právě naopak. Já si myslím, že PUBG mobile je super věc, jelikož si každý může hru zahrát kdykoli se mu zachce a nepotřebuje na to mít žádný extra specifický podmínky.”

Aký máš vzťah so svojimi spoluhráčmi? Poznáš niekoho aj v realite?
“Vztah se svými spoluhráči si myslím mám celkem dost dobrý. Snažím se s klukama dělat si srandu, přivádět dobrou atmosféru před turnajem a to si myslím, že se s tak pohodovou partou dá dost dobře provádět. Z realu znám pouze Werziče, kterého znám již přes 7 let. Ostatní kluky z realu neznám, nicméně Fílu znám 2 roky, s ním jsem hrál za můj předchozí tým nEophyte. A co se týče mého posledního spoluhráče – Tomiguna, tak to je super kluk, se kterým je taktéž sranda. Myslím si, že jsme na tom všichni, i když se občas “rafnem”, v pohodě.”

Ako sa Vám darí v kvalifikácií na MČR?
“Momentálně držíme 9. místo v žebříčku nejlepších umístění pro kvalifikaci na MČR. Myslím si, že můžeme v klidu říct, že postup na MČR máme celkem jistý. Snažíme se s klukama držet nějaké konsistentní tempo, abychom v pohodě propluli až na MČR.”

Spomínal si mi, že pracuješ. Stále máš čas na hranie?
“Jelikož jsem si našel práci, ve které dělám pouze ranní směny, tak čas na hraní po večerech většinou mám. Vzhledem k situaci ohledně Covidu, teď pracujeme pouze z domova (home office), takže s časem na hraní není vůbec žádný problém.”

Určite máš dosť skúsenosti s profesionálnym hraním. Máš nejaké slabé stránky?
“Jak jsi již zmínila, zkušeností mám poměrně dost ze svých mladých let, kdy jsem hrál CoD 1 a CoD 4 za týmy jako jsou eSuba, nEophyte, inteRaction, prošel jsem i českou reprezentací a působení v týmu Praha v meziměstském online turnaji. A určitě, progaming jako takový není vůbec jednoduchý, i když se to může zdát jako “blbé” hraní počítačových her. Je to dost velký nápor na psychiku. Pokud hrajete třeba jeden z nejprestižnějších turnajů v Evropě, není to vůbec jednoduché psychicky zvládnout. Člověk na to musí být připraven, být v klidu, být vyspalý a podobně. A právě v tomto ohledu si myslím, že mám právě já problém, jelikož má psychika po všech těch letech kompetitivního hraní, není úplně nejsilnější ( 😀 ).”

Venuješ sa aj iným hrám alebo momentálne len PUBG?
“Momentálně se věnuji hrám PUBG a Valorant. PUBG hraji spíše jen turnaje a Valorant hrajeme spíše s kamarády jen tak. Jsou to dvě absolutně rozlišné hry. V PUBG se kolikrát může stát, že si člověk vůbec nezastřílí, tak to kompenzuji tím, že si pak jdu zahrát Valorant.”

Máš aj nejaké iné aktivity, pokiaľ nepracuješ alebo nehráš?
“Určitě. Veškerý čas, který nepropracuji nebo neprohraji, se snažím věnovat své přítelkyni a pokud se někdy “poštěstí” ( 😀 ), tak mám čas i sám na sebe. V takovýto čas se buď koukám na sport (z velké části hokej), starám se o zvířata, chodím ven a v neposlední řadě rád dělám videa z her, převážně z již dřívě zmiňovaných her PUBG a Valorant. Teď nedávno jsem vydal nové PUBG video právě našeho týmu.”

Ďakujem za rozhovor. Prajem tebe a celému tímu veľa úspechov ^^. 
“I já ti děkuji za rozhovor a taktéž bych Ti chtěl popřát hodně úspěchů do budoucna. ”

Write a Reply or Comment